Jakuzi Nedir, Ne İçin Kullanılır ve Ne İşe Yarar?

Jakuzi Nedir ve Ne İçin Kullanılır ? Jakuzi Ne Demek ? Jakuzi Ne İşe Yarar ?

JAKUZİ NEDİR ?

 

Jakuzi, özel motorları yardımı ile sıcak suyu vakumlarlar ve jet denilen deliklerden basınçlı bir şekilde tekrar jakuzinin içerisine aktarırlar. Jakuzilerde yer alan bu jet delikleri, insan vücudunun anatomisi göz önünde bulundurularak aralıklı olarak yerleştirilir.

 

Ayrıca uç kısımlarında yer alan ayarlama özelliği sayesinde basınçlı su, vücutta istenilen bölgeye ulaştırılabilir. Genel olarak jakuzinin tabanında yer alan jetler, ikinci buton sayesinde isteğe bağlı olarak çalışmaktadır.

 

Jakuzi , genellikle evlerinde rahatlamak veya sağlık problemlerinden kaynaklan rahatsızlıklarından dolayı insanların kullandığı bir -deyim yerinde ise- banyo aracıdır. Bu tür eşyalar genellikle küvetle karıştırılır. Ancak bu eşyaların temel çalışma prensibi ve sistemi banyo küvetlerinden oldukça farklıdır.

 

Jakuziler aslında bir banyo küvetidir ancak standart küvetlerin dışında masaj yapma ve rahatlatıcı etkileri vardır. Bunların en büyük etkeni suyu burgaç gibi çevirerek yaptığı hareketler ile vücuda bir nev-i spa masajı yapmakta ve bu da kaslardaki gün boyu oluşan gerilmeleri de gidererek, deri gözeneklerinden hava geçmesini sağlatarak yada kolaylaştırarak hem bedeni dinlendirmekte hem de ağrıları dindirmektedir.

 

Banyolarda kullanılabilecek düz jakuzi ve oval jakuzi modelleri, tek kişilik jakuzi modellerine göre daha küçük ebatlarda oldukları için oldukça rağbet görmektedir. Siz de jakuzi konusunda bilgi sahibi olabilir ve görüntüleri ile fark yaratan jakuzi çeşitleri arasından sizin için en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

 

 

JAKUZİ MODELLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

Etiketler: jakuzi, jakuzi nedir, jakuzi demek, jakuzi nasıl kullanılır, jakuzi ne işe yarar,
Aralık 26, 2020
Listeye dön